Listopad 2010

Aegidinberský kůň

28. listopadu 2010 v 19:53 | anihorses |  plemena koní
ulAegidinberský kůň

původ
Porýní tedy z Německa

historie původu
Tento kůň je peruánské(peruan paso) a islandské(islandský poník) krve.Konkrétně pochází z hřebčína Aegidienberg blízko Kolína nad Rýnem.

zbarvení
vyskytují se ve všech zbarvení i strakáči

popis vzhledu
Výška v kohoutku je 140-150 cm je to silný malý kůň,vznešená hlava s rovným profilem má hustou srst(islandský původ).

využití
jezdecký kůň pro volný čas

temperament a talent
Tento kůň je téměř stejně robustní jako islandský poník a tolerantnější k vyšším teplotám.Má rád pohyb a je výkonným a velice užitečným koněm pro radost :)

foto

¨

zdroje

text-Koně poznáváme a určujeme
obrázek-ten samý je v té knize ale tento je nalezen na google

hlásí vánici ale zatím prdlajs xD

28. listopadu 2010 v 19:37 | anihorses |  já-novinky
Ahojky dnes jen krátce mrzí mě že nijak neobíháte já vím já taky moc ne ......ale polepším se se nebojte........Dnes jsm očekávali sněhocou kalamitu ale zatím prdlajs mělo u nás sněžit od odpoledne ale nic no nevadí napadne jindy možná tuto noc :).Dnes se nic moc zajímavého neudálo až na to že jsem si plně dodekorovala pokoj vánočními věci jelikož jsme byly v hornbachu :).Představte si před místností s vánočními věcmi v hornbachu  stál plyšový sob velký asi 2-3,5 metru fakt nekecám a vypadalo to že měl asi pravý nebo napodobeniny sobých rohů a víte kolik stál ? 16.000 no tvl to bych teda nedala ale byl úžasný jak živý !!!!!!

No to je asi vše jdu přidat teorii a oběhnout :)

omlouvám se za neaktivitu + mini novinky

27. listopadu 2010 v 22:12 | anihorses |  já-novinky
Ahoj všem omlouvám se za neaktivitu a neobíhání  njn prostě jsem měla chuť být spíš venku než tady na blogu ale teď je jiná mám chuť  se alespoň trochu vypsat :) ve čtvrtek tedy 25.11. jsem tu nebyla z jednoho prostého důvodu potřebovala jsem se provětrat a něco zjistit čapla jsem tedy obojek a vodítko nandala to Sendyně(labradorka)  a šla s ní ven a kam konkrétně ? Podívat se jestli ještě vůbec existuje ten úžasný pro mě nwm jak to říct magický svět koní kde jsem se naučila úplné základy čištění apod. Pro ty co nevědí tak je to tam odkud pochází ta fotka kde jsem já s kámoškou a koník Hany :).Tentokrát jsem šla z druhé strany kde se dostanete ke kamenné zdi ohrady z té první strany už mám pár zkušenosti .......Tak tedy první čeho jsem si všimla tak toho že zeď byla opravená a moje milované místečko kde jsem seděla a koně mi dávali hlavu na rameno a kradli potají mrkvičku bylo pryč :*( .Byla jsem zmatená  a tomu ještě přispělo to že výběh byl zarostlejší z větší části a určitě byl zmenšen jelikož těžko by jste pouštěli koně k nějakým stavebním budkám :( asi se tam budou stavět přiblblý paneláky a to magické místo bude v pr*eli.....Ale najednou uslyším tak středně hlasité zaržání a co to ve výběhu lépe řečeno u vchodu do výběhu jsou tři koně a na jízdárně nějaký vraník s běloušem vůbec jsem je nepoznala že by úplně jiní koně ? Asi ano chvíly jsem je tak pozorovala ten vraník mě zaujal nejvíc krásné ladné chody,poslouchal jak hodinky a i z dálky jsem poznala že to toho koně baví !!! Po chvíly jsem si udělala pár památečních snímků a šla domů.Doma jsem Sendynku dala domů a  vzala druhého mého pejska Brita  (bígl) s tím jsem šla na pole ale po chvíly jsem se vrátila úplně zabahněná xD.

No a v pátek což bylo 26.11 jsme byli s mamčou a ségrou nakupovat potraviny a nějaký vánoční věci.

To by bylo vysvětlení mé neaktivity a teď novinky z dneška:
Včera na večer začalo sněžit a do rána nepřestalo teprve po 9 hodině ráno jsem se probudila a mám krásně zasněžená okna vřískla jsem radostí první letošní držící se sníh ihned jsem se oblékla a šla dovádět se psy ven bylo to super také jsem dnes vzala Sendy ven na zasněžené pole no představte si zdrhla mi za zajícem do lesíku který je na poli já myslela že jí snad no radši nic přece nebudu lízt do lesa kde to neznám ale naštěstí zajíc zdrhnul tak to Sendynka vzdala xD.Taky jsem málem hodila držku na ledě kde mě Sendy OMYLEM táhla XD.Brita jsem radší nebrala ještě by si při běhu něco zlomil páč by určo uklouzl neumí moc zatáčet xD.


FÍHA JSEM SE TROŠIČKU VÍC ROZEPSALA ALE TO NEVA ALESPOŇ MÁTE CO DĚLAT.NENUTÍM VÁS TO ČÍST ALE UDĚLALI BY JSTE MI MEGA RADOST !!! DNES TADY UŽ NIC NEČEKEJTE ALE ZÍTRA NEJSPÍŠ ČEKEJTE KONEČNĚ DIPLOMKY ZA UVÍTACÍ BLESKOVKU A MOŽNÁ NOVÝ DESS A TAKÉ TEORII :)

vbc
vidíte tu krásu tohle místo mi změnilo život !!!

den na koníkách- aneb adrenalin ve velkém xD

24. listopadu 2010 v 20:07 | anihorses |  já-dny u koní
Přijeli jsme tam a trenér dal isntrukce my se šli převlíct potíé se šlo do stáje udělat každodenní práci tedy vykydat,vyčistit napáječky a žlaby,dát seno a zamíst poté přišly ostatní holky a zuačali jsme čistit koníky já protentokrát měla Tarana řeknu vám je to roztomilý kukuč ale stejně vládne Princ který mě vyhodil a měla jsem otřes mozku to je jedno.Když bylo nasedláno a nauzděno se jelo na jízdárnu jeli jsme krokem a různý cviky a a potom jsme jezdili klusem přes bydla Taran šek pěkně. A pa to přišlo nejspíše Gamon s tím začal všichni se rozcválali všech 5 koní se rozcválalo všichni zastavili koně až tak v půkce cesty domů ale já Taránka přímo před obr kaluží a nejblbější bylo že malá Míša málem spadla.Poté jsem jela já a ještě další 4 holky do jiný jízdárny kde jsme krokovali a Kačka vodila jednu holčinu Janu která se učí normálně Taránek furt hezky šlapal a potom mi Bára navrhla ať zkusím jak jezdí na váhu naklonila jsem se na stranu a pobídla druhou nohou a on normákně zatočí + ještě umí jezdit na otěžích jak ve westeru dřív jsem ho jezdila :) No ty byl den a potom jsem je osprchovali  a opečovali je šli se převlíct a jelo se domů :)

nbj
Na tomto koni jsem dříve jezdila western já jsem ta v růžové bundě xD a to vedle je moje kámoška Lucka :)

jupí první sníh ikdyž se ndrží x(

24. listopadu 2010 v 19:50 | anihorses
Ahoj všicí dnes když jsem se probudila skoro jsem vyjekla radostí začalo letos poprvé sněžit !!! Bylo to úžasné když jsem šla s mamkou ke vchodu do školy kde se lučíme a ona jde do práce(je sekretářka ředitele ) to bylo úžasné sníh se mi držel na vlasech apod. Prostě super.

Jinak dnes jsem byka na koníkách bude tu zápisek a věřte byl to dnes menší adrenalin !!! A možná nějakou další teorii ještě uvidím možná něco jiného xD.

m,
sice to není podepsaný bo nějak jinak upravený ale to neznamená že budete kopírovat  !!!!!!
Je to bývalý poník ze Semic byl pěkně divoký njn hřebeček se chtěl předvádět xD.

prosím potřebuji hlásek :)

23. listopadu 2010 v 19:18 | anihorses
Ahoj lidišky dnes pouze jeden článek kvůli učení (grrr) potřebuji hlásnout ale nemusíte jestli nechcete jde o to jaké plemeno je nej jájsem si vybrala haflinga tak prosím tady je ikonka:

kde je adresa blogu kde ta soutěž je a vy jenom najděte článek  kde je 1.kolo SONPK a hlasujte pro anihorses a haflinga děkují moc ráda oplatím klíďo napište sem teď vám to odpustím xD.

Koně a hříbata

22. listopadu 2010 v 19:03 | anihorses |  časopisy
Vím vím toto k teorii moc nepatří ale uvědomte si co je zdrojem teorie kromě odborných knih ? Samozřejmě že časopisy proto se dnes budeme zabývat prvním časopisem a to:

KONĚ A HŘÍBATA

Redaktorkou je Zuzana Buráňová která je také proslulá fotografka.Má poutavé články najdeme zde třeba Bondův ponykoutek,Jedu jedeš jedeme,plemena koní......Mě osobně se časopis líbí je přehledný a poutavý rozhodně doporučuji !!!!!!

A jaký je váš názor ?Pokud ho sbíráte vyplntě tento dotazník:

1.jaký je váš názor ?
2.jaká rubrika vás nejvíce baví ?
3.charakterizujte tento časopis 5 slovy


konečně ta teorie xD

22. listopadu 2010 v 16:59 | anihorses |  já-novinky
Tak jo dnes už konečně přidám nějakou tu teorii jelikož jsem to včera nestihla uklízela jsem si pokoj a oprašovala něco jako předvánoční úklid xD.Dnes bych také mohla udělat diplomky za uvítací bleskovku jelikož SBének + dalších návštěvníků mám celkem dost ale to neznamená že SB nebudou přibývat samozřejmě pokusím se sehnat pár dalších :)

Jinak dnes ve škole nuda až na tělák ten ušel dnes jsme po škole jeli s mamkou na veterinu ohledně drápků a oka ze kterého Britovi(bígl-harier) hrozně teklo to nebylo normální samozřejmě drápky byly v pohodě ale to oko on měl normálně zespoda očního víčka bradavici tak mu jí stáhla nitkou a ona upadla byl hrozně hodný(dostal ode mně plátek dobroty xd) tak má mastičku a kapky do očí + jsme ještě koupili odčervovací tablety pro naší fenku Sendy(labrador).

TROCHU DELŠÍ NOVINKY NA OKOMENTOVÁNÍ VÁM NEUŠKODÍ XD

oál
njn lenoši xD

jupíííjej

21. listopadu 2010 v 16:18 | anihorses |  já-novinky
Jupíííí máme další dvě nová SBénka wuííí alespoň že ty články nebudu psát pro sebe :).Dnes možná čekejte další teorii nevím ale jakou také oběhnu.

Nová SBénka upozorňuji že v menu najdete odkaz na uvítací bleskovku prosím o vyplnění :) Bude sice jenom diplomek ale aspoň něco ne ?!.

Také vám chci říct že jsme se teď vrátili z oběda xD jelikož brácha slavil narozky no tak to asi znáte že se rozdají dárky a někteří jdou na oběd nebo mají slavnostnější doma xD.No nic už se tady nebudu vykecávat jdu nejprve oběhnout :)


užasná fotka koníka jménem Delon je to soukromý kůň od nás z oddílu :)


první lekce ježdění

20. listopadu 2010 v 23:04 | anihorses |  jezdectví
jezdectvíNejlepší by bylo začít pěkně od začátku proto si dnes řekneme co budeme potřebovat na vůbec první lekci ježdění a jak to většinou probíhá.

Co je asi nejduležitější že určitě nebudete potřebovat drahé kožené jezdecké boty,jezdeckou vestu a už vůbec né ostruhy ty jsou totiž jenom pro zkušené jezdce.Naopak postačí vám seprané džíny nebo nijaké legíny či tepláky boty s vyšším podpadkem a helmu na kolo to jestli si vemete tričko a mikinu je jen na vás xD.

Samotná jízda bude taková že přijdete už k připravenému koni možná vám ukáží jak se sedlá apod. ale to je jen vyjímka.Určitě budete jezdit na lonži aby jste si zatrénovali sed a samotné držení těla.Jde o to že kůň je připoután v dobrém slova smyslu na dlouhý vazák tedy lonž na které chodí pořád do kola s občasnými změny směru aby se vám i koni nezamotala kebule !!!

Jízda na ložni bude probíhat dalších pár lekcí než si bude trenér 100% jistý že zvládnete koně sami :)

den na koních <3

20. listopadu 2010 v 22:47 | anihorses |  já-dny u koní
koníšci
Tak v pátek jsem byla na koních a řeknu vám bylo to super i celkem horor zároveň.Přijela jsem tam a šla se převlíct do klubovny poté jsem šla do stáje a tam byla Pája celkem v dobré náladě alespoň to....já jí pomohla vyčistit žlaby a napáječky když jsme to dodělali a všichni měli seno přišla Kačka(začátečnice)+Bára(zkušenější) a začali jsme čistit koně já měla protentokrát Gamona samozřejmě to byl nejzablácenější kůň ve stáji ale co se dalo dělat začala jsem čistit řeknu vám hlína mi moc nechutná xD.Když byli všichni koně vyčištění začalo se sedlat Gamonek ani nezvedal hlavu zvláštní no a jelo se před stáj--- venku se dotáhl podbřišník a upravily třmeny a mohlo se jet jeli jsme protentokrát ven na vyjížďku no alespoň že nejsme furt na tý jízdárně grrrr xD.Celkem vpoho až na ten terén ten se mi moc nelíbil bylo mírnější bahno ale na louce to bylo dobrý potkali jsme i srnčí rodinku samec,samička a mládě okouzlující !!!! Poté se jelo lesem tam omylem naválala Kendy(na kterém jela Kačka) a omylem i Gamon na kterém jsem seděla já ale naštěstí jsem ho hned zpomalila :) A jelo se domů Doma jsme je odsedlali,oduzdili a ostříkali jim nohy já se šla převlíkat a čekat na mamču to jsem ovšem netušila že nebylo ani 6 hodin takže jsem čekala skoro 40 minut na mamču zažila jsem plno hororu ještě ke všemu pršelo a vedle stájí bydlí čiňani já myslela že mě klepne ale přežila jsem to tady to všechno popisovat nebudu radši xD.Ze všeho nejvíc jsem si přála aby kolem mě neprošel nějaké opilec xD. Já si tak oddechla když jsem nastoupila do toho super auta krásně teploučko a hrálo rádio(zo mě uklidňuje) xD No nic doufám že příště už Bára na koně pojede viď Báro jinak se strachy příště po.. !!!!

pardon za mou neaktivitu :/

20. listopadu 2010 v 22:07 | anihorses |  já-novinky
Ahojky omlouvám se za mou neaktivitu ale byl trošičku nabitý konec týdne takže ve čtvrtek jsem měla tak rozlámané ruce od koní a navíc mě ještě bolelo koleno kterému jsem dopomohla tancem (1 hodina) no a potom ještě skákání se psy no hodinový trénink na zahradě+postavení tratě  ještě s polámaným tělem dá zabrat xD no a v pátek jsem byla na koních čekejte zápisek a dnes jsem byla s taťkou na Harry Potterovi !!!! Řeknu vám bylo to úžasný až mi běhal mráz po zádech !!!!!!! Určitě si na to zajděte xD.Dále jsem vám chtěla říct že máme 1 new Sbénko a možná i druhé až najdu adresu jejího blogu chjo :/.Zatím pá jdu napsat zápisek a nějakou teorii xD.


úžasný kůň akorát nemám ráda ostřejší udidla :/

den na konících-17.11.

18. listopadu 2010 v 19:33 | anihorses |  já-dny u koní
koníšci


Včerejší koníci byli super až na pár vyjímek no tak přišli jsme tam a trenér trénoval Páju holka z oddílu) a Nikču ta má svého koně krásného parkuráka Rémuse po skončení jsme je už měli vyhřebelcované (oddílové koně) takže následovalo sedlání a uzdění Princ byl naštěstí hodný takže nedával hlavu vysoko xD.Když bylo všechno hotové tak jsme koně odvedly na takový dvoreček tam jsme je dotáhly a upravili si třmeny poté se nasedlo a jelo se trenér jezdil mezitím co jsme naše koně sedlali kobylku majitelky Báry která má zlomenou ruku no řekl nám že se máme 10 minut projet po závodišti tak vpohodě a po 10 minutách jsme jeli na jízdárnu kde jsme jězdili přes bydla v klusu různě diagonála apod. vždyť to znáte no a potom šla trenéra vystřdat práve ta Bra která nemůže jezdit nwm proč asi měl něco důležitějšího xD . S ní jsme jezdii i bez třmenů v klusus a pracák apod. Bylo to prostě super.Po vykrokování a zavedení do boxů jsme je každého ostříkali byly zablácený jak ani nevím co xD.No já namazala Princíkovi podlomy :( a šli jsme se převlíct poté jsme snědli pár mrkví a to jsme málem uvízli ve stáji xD No co no tak bychom tam spali xD.

NWM KDY ZAČNU ALESPOŇ TROCHU FOTIT :/

uvítací bleskovka

16. listopadu 2010 v 16:06 | anihorses |  bleskovky
Ahoj všichni napadlo mě udělat uvítací bleskovku o všem možném týkajícího se koní tak jdeme na to....předem upozorňuji že za odměnu bude diplomek páč já moc dobrá grafička v jiných věcech nejsem xD.

1.ahoj
2.jaký byl tvůj první dojem když jsi poprvé vstoupil/a na tuto stránku ?
3.co zde očekáváš ne konkrétní věci ?
4.a co konkrétně(hřebelcování,nijaké plemeno ?)
5.co tě u koní nejvíce baví ?
6.tvá nejoblíbenější disciplína (parkur apod.)
7.co na diplomek ?(prosím něco s koňmi max. se psy)
8.děkuji za vyplnění :)

Myslím že to není nijak náročné není to zatím na teorii spíše taková poznávačka :)

hafling
rozhodně zde nebude chybět toto plemeno (mé nejoblíbenější )

rozcestník-teorie

15. listopadu 2010 v 18:30 | anihorses

ZUZAJÍMAVOSTI

KAŽDODENNÍ PÉČE

VETERINÁRNÍ PÉČE(ZDRAVÍ)

MODA-KONĚ

MODA-LIDI


ZÁVODY(VŠE CO K NIM PATŘÍ)

ZNALOSTNÍ TESTÍKY

AREÁL (stáje,jízdárny....)

PRO KONĚ JEDOVATÉ

KRMENÍ

PODESTÝLKY

STAVBA TĚLA

rozcestník-zábava

15. listopadu 2010 v 18:29 | anihorses

GFJ


FOTOGRAFIE FOTOGRAFŮ

ČTENÍ Z FOTOGRAFIÍ

*MÉ FOTOGRAFIE

KNIHY TEORIÍ


*NEJ HRY
*Zde budou fotky pouze ostatních koní tedy ne koní z oddílu (ne klubáků)
*Jelikož hry nejsou úplná teorie budou tu jen vyjímečně proto se na ně můžete tešit více :)

rozcestník-dny u koní

15. listopadu 2010 v 18:29 | anihorses

HFOTKY Z ODDÍLU

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

rozcestník-já

15. listopadu 2010 v 18:28 | anihorses
TH

ABSENCE

NOVINKY-WEB

vítám vás na novém webu

14. listopadu 2010 v 17:57 | anihorses |  já-novinky
Ahoj všichni vítám vás zde na webu který je zaměřený především na teorii o koních určitě zde nenajdete nijaké věci na jiná témata pouze vše o koních ale také tu nenajdete koňské hry (max.nijakou super čupr).

PRO STÁLÉ NÁVŠTĚVNÍKY A SB:
Pokud se ptáte jestli spřáteluji tak ano ale pouze s blogy které jsou zaměřeny na koně(už jsem měla zkušenosti i s jinými mě to nebavilo a je taky ne xD)ale to neznamená že máte blog o koních ale moc tam nechodíte potřebuji plně pracující autory webů :)

MINI PRAVIDLA:
Rozhodně se zde chovejte slušně ,nenadávejte si,v soutěžích buďte prosím féroví :)

TO BYLO PÁR SLOV XD NA ZAČÁTEK PŘEJI PŘÍJEMNÉ PROHLÍŽENÍ MÉHO WEBÍKU :)